Faberlic Satış ve Sponsorluk

Tarafından Faberlic Katalog
0 Yorum Yap

Faberlik‘in sunduğu fırsatlardan yararlanmanın üç temel yolu var. En iyi sonuç için üçünü de yapmak gerekir:

satın almak, satış yapmak, sponsorluk yapmak.

Faberlik işindeki tek yatırım zamandır.

Tüm zamanınızı satışa ayırarak güzel cep harçlığı kazanabilirsiniz ama ciddi gelir; zamanınızı yarısını sponsorluk yapmaya ayırdığınızda gelecektir.
Sponsorluk yapmak basitçe başka insanları da şu an sizin yaptığınızı yapmaları için davet etmektir.
Sponsorluk yaparak, sponsorları olacağınız kişileri Faberlic’e getirerek zamanınızı etkin kullanabilirsiniz.
Bu yeni Üyeler ile grubunuzu kurarak onların çalışmalarının ve kazançlarının üzerinden ek kazança sahip olacaksınız. Sponsorluk yapmaya hemen başlayabilir ve yeni üyelerinizi de aynısını yapmaları için cesaretlendirebilirsiniz.
Grubunuz ne kadar büyükse, kazancınız o kadar fazla olacaktır. Grup kurmayı asla bırakmayın.

Nasıl sponsorluk yapılabilir:

-Adaylarınızın bir listesini yapın
-Listedeki kişilerle temasa geçin, eğer mümkünse en azından 1 saat görüşme sağlayın, evinde ya da onlar için uygun olan başka bir mekanda. Özgüveninizi kazanana kadar sponsorunuzdan, liderinizden veya direktörünüzden yardım isteyin.
-Detaylara Girmeden önce haber Faberlic’e nasıl girdiğinizi ve sizin için bunun önemini anlatın. Geleceğinizle ilgili planlarınızı, hayallerinizi paylaşın bu onlara da yansıyacaktır

  • Konuşmalarınızı Kişiselleştirin, adayınızın ihtiyaçlarını, hedeflerinin neler olduğunu dinleyin. Faberlic başarı planının onları oraya nasıl götüreceğini gösterin.
  • Adayınız kayıt olmaya karar verdiğinde danışman başvuru formunu ve ilk sipariş formunu doldurmasına yardım edin.
  • Hem satış hem de sponsorluk için ulaşılabilir hedefler belirleyin. Faberlic eğitimlerine ve direktörün eğitimlerine katılmaları için program yapın. Üyenizin bu işteki ilk Ayı’nın en kritik ay olduğunu hatırlayın ve sürekli temas halinde olun, sorunlarını yanıtlayın, cesaretlendirin. Sizin başarınız onun başarısına bağlıdır
  • liderlik yaparak örnek olun. Üyeniz size bakacak ve yaptıklarınızı örnek alarak öğrenecektir. Satış yapmaya devam edin, sadece sponsorluk yapmayın.
  • “Hayır” cevabına saygı gösterin, ama “hayır” cevabının “asla” anlamına gelmeyeceğini hatırlayın. Kayıt olmuyorsa, ürün ihtiyaçları olup olmadığını sorun, müşterileriniz olabilirler. Ürün ihtiyaçları yoksa Faberlik fırsatları ile ilgilenebilecek başka insanlar önerip Önermeyeceklerini sorun. Cevabı “hayırsa” ona 6 ay sonra tekrar arayıp fikirlerini soracağınızı söyleyin ve mutlaka arayın. Kendi telefonunuzu vererek fikrini değiştirdiğinde çekinmeden aramasını söyleyin.

Grubumuzun büyümesi için iyi bir öğretmen olmalısınız. Onlara nasıl ve niye başarılı olduğunuzu anlatırsanız, sizin başarınızı kopyalayabilirler.

Uzun vadeli bir iş olarak düşünüyorsanız doğru bir iştesiniz. Satış ve sponsorluk yapma arasında denge kurmak her zaman en iyi yoldur. Kayıdın büyüsüne kapılıp satışı unutmayın. Satış yoksa kazanç da yoktur. Zamanınızın %80’i yeni adaylar bulmaya, %20’sini satış yapmaya ayırın.

Kişiler arası ilişkilerin güçlü, ekip çalışmasına yatkın ve bilgiyi hızla alt ekibine yayan kişiler etkili Sponsorlardır.

İşimizde başarının formülünün sürekli tekrar etmek olduğunu unutmamalısınız

Herkese Faberlic fırsatını sunmak için düzenli olarak her gün görüşmeler yaparak grubunuza yeni Üyeler kayıt etmeye devam edin, çeşitli organizasyon, fuar gibi katılımın çok olduğu yeni adaylara Ulaşabileceğiniz aktiviteleri takip etmek, yeni kayıtlara eğitim vermek, şirketin verdiği eğitimlere katılmak… Ama en önemlisi Faberlik hayatınızda ilgili hayalinizi kurup, hedeflerinizi belirlemek…

Unutmayın binlerce insan şansın kapısını çalmasını bekliyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir