Faberlic Alatau

Tarafından Faberlic Katalog
0 Yorum Yap

Faberlic ve Pierre Bourdon, yüksek dağlık doğanın görkemli güzelliği ile karşılaştırılabilir bir aroma yarattı. Alatau, pitoresk vadilerin ahenkli köknar ağaçlarıyla kaplandığı, korunaklı, güzel bir yerdir; yaz aylarında dağlık çiçekler doludur ve gökyüzü yüksek zirveleri sonsuz karlarla kaplıdır.
Taze, kristal berraklığındaki aroması Alatau – dağların rüzgarının eski müziğini dinlemek için Orta Asya incisinin tepesine fantastik uçuş. Zamanla oluşan aroma, sanki dağ tepesine tırmanıyormuşsunuz gibi, daha serin ve ferahlatıcı hale gelir.

Aromaya delici bir başlangıç, bir dağ hava akoruyla verilir. Nefes alıp götüren akarsuların soğukluğunu ve mavi göllerin saydamlığını taşır. Kompozisyonun ortasında, en üste tazelik ve serinlik dalgası gelir. Tren bizi ulaşılmayan dağların kalbine taşıyor; buradaki hoş kokunun, yeşil meşe yosunu, paçuli ve reçineli iğnelerin acılı sıcağı notaları ile zenginleştiriliyor.
Koku alma piramidi, aromanın akorlarla bölünmesinin profesyonel bir adıdır. Şartlı olarak aroma, sürekli olarak sesli olan üç akor ayrılır: üst notalar (başlangıç), orta (kalp notaları) ve alttaki (temel, papatya). Kelimenin anlamı koku alma kelimesi “koku” anlamına gelir.
Alatau parfüm suyunun koku alma piramidi aşağıdaki gibidir:
Üst notalar: limon kabuğu, kırmızı çilek, dondurulmuş nane, taze dağ havası ve serin göller.
Kalp notaları: Portakal çiçeği, vadi kenarında zambak, sümbül, menekşe, vahşi gül.
Plume: çam iğneleri, meşe yosunu, vetiver, mor kökü, paçuli, kehribar, misk.

Faberlic Üyelik

Şunlar da hoşunuza gidebilir